Czy z egiptu można wywozić muszelki

Pobierz

Kupując pamiątki i prezenty pamiętajmy, że nie wszystkie przedmioty mamy prawo przewieźć do Polski.. 2011-07-10 09:35:15; Ile czasu się leci z Warszawy do Grecji samolotem?. Wywóz koralowców i muszli zabroniony w Egipcie czy na Kubie.Kamyczków czy muszelek nie wolno wywozić z wielu innych krajów świata - m.in. z Turcji, Egiptu czy Kenii.. Nie wolno wywozić z Egiptu przedmiotów o wartości zabytkowej, czyli wszystkich artefaktów archeologicznych, a także korali, muszli itp. Za takie postępowanie grożą .Jeśli nie jesteśmy pewni, czy oferowany towar pochodzi z legalnego źródła, zdecydowanie należy powstrzymać się od zakupu.. 27 osób .Przewóz przedmiotów przez granicę na terytorium Unii Europejskiej.. W Polsce za przewóz zagrożonych gatunków fauny i flory, lub wyrobów z nich grozi nawet do lat 5 więzienia.Niektóre przedmioty można przewozić, ale tylko w określonych ilościach.. czy.. nie lece samolotem tylko z kolonii autokarem :D. nie no tak kilka na pamiątkee ^^.. Pamiętajmy, że w przypadku naruszenia przepisów do odpowiedzialności karnej może zostać pociągnięta również strona kupująca (można zostać oskarżonym o paserstwo).Muszelkii ^^ Czy mozna wywozić z Bułgarii muszle ?. Z kolei w Rosji nie kupujmy zbyt pochopnie oferowanych okazyjnie puszeczek kawioru - możemy zabrać .Wwieźć można 250 papierosów lub cygar, bądź 250g tytoniu..

Z Egiptu można wywieźć do 5.000 EGP.

2010-08-27 20:37:24; Muszelkii ^^ Czy mozna wywozić z .W Egipcie za wywóz dużych muszli czy koralowców możemy zapłacić nawet 500 euro kary.. Do 5 lat więzienia za nielegalny przewóz torebki ze skóry zwierzęcej.. Takie zachowanie szkodzi naturalnemu środowisku i bezpowrotnie niszczy ekosystem.O ewentualną zgodę można pytać w Ambasadzie Egiptu w Warszawie.. W Tajlandii obowiązuje zakaz wywozu figurek i wizerunków Buddy, chyba że chodzi o małe figurki ze straganów czy noszone przy sobie amulety.. Czasem jednak problemy są z wydawałoby się zwykłymi pamiątkami.. 1Nie wolno wywozić z Egiptu fragmentów rafy koralowej, muszli, preparowanych skór zwierząt i antyków, liczących ponad 100 lat.. Muszle z Portugalii przywiozłem bez problemu.. O zgodę trzeba starać się przed wyjazdem do Egiptu.. Do Egiptu można wwieźć: wyroby spirytusowe do 0,5 litra,Co można wwieźć do Egiptu 2018 2018-08-19 17:12:11; Lektura w pustyni i w puszczy zaznaczę fragmenty dotyczące świata przedstawionego 2018-04-08 16:36:13; Więcej bez odpowiedzi.. Wydaje ją egipskie ministerstwo obrony narodowej.. Z Rosji nie można wywieźć kawioru, a do USA wwieźć świeżych owoców..

Czy wolno zabrać z egiptu muszle?

Do 5 lat więzienia za nielegalny przewóz antyków.. Poradniki z kategorii.. Szukaj.Jeśli chcesz korzystać w pełni z wszystkich funkcjonalności na forum, załóż nowe konto.. Dozwolony jest również 1litr wysoko procentowego alkoholu powyżej 22% obj.. Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.. Przerwany.. Od wejścia Polski do Unii Europejskiej kraj został objęty unią.28-05-2017, 12:27:19.. Tak, że z co najmniej z dwóch powodów muszli i koralowców nie należy zabierać na pamiątkę.. Nie wolno wywozić z Egiptu żadnych elementów rafy koralowej, nawet muszli znalezionych na plaży.2 myśli nt. " Czy można z wakacji przywieźć muszle do Polski " klc 20 marca 2018 o 11:58.. Ogłoszenie.. Nie ma.Ja dostałem w Bułgarii muszle z morza karaibskiego dosyć pokaźnych rozmiarów i bez problemów przywiozłem w bagażu podręcznym samolotem , na lotnisku tylko spojrzał celnik na nią , bo rzucała się w oczy i tyle.Czarnomorskie muszelki też co roku zabieram ,także spokojnie.. Zaliczają się do nich m.in. kawior z banderolą (do 125 g na osobę), "pałeczki deszczowe" - grzechotki wykonane z łodyg kaktusa (nie więcej niż 3 sztuki) oraz wyroby z krokodyli (tylko gatunki włączone do Aneksu B Konwencji), ale nie więcej niż 4 sztuki.W wielu konserwatywnych krajach muzułmańskich (Libia, Arabia Saudyjska ) nie wolno wwozić wieprzowiny, materiałów pornograficznych (na wszelki wypadek lepiej zostawić w domu również zwykłe gazety, gdzie są rozbierane zdjęcia), ale także dewocjonaliów innych niż islamskie (problemy mogą być na przykład z Pismem Świętym czy ..

2010-07-20 22:27:14; Czy można przewozić samolotem?

Muszli i koralowców nie wolno wywozić z Egiptu i co jest też bardzo ważne nie wolno ich wwozić do Polski.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-03-12 11:58:22.. Przerwany .Zakazane pamiątki z wakacji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt